Select your language

Agata Teodorczyk

Tancerka, choreograf, pedagog tańca flamenco, a także psycholog i absolwentka Dance Movement Therapy Institute.

Związana z flamenco od 1999 roku, koncertuje, uczy i aktywnie przyczynia się do popularyzacji sztuki flamenco w Polsce. Od 14 lat organizatorka międzynarodowego festiwalu Flamenco w Krzyżowej.

Uczestniczyła jako solistka w licznych spektaklach m.in.„Flamenco Pasión” w teatrze Nowym w Łodzi, koncertach „Fuente” łączących muzykę flamenco z muzyką perską, brała udział w bezprecedensowym projekcie "Mszy Flamenco" z premierą na festiwalu w Trzęsaczu. Współpracowała przez 10 lat z grupą “Por Fiesta” koncertując i występując na festiwalach, 4 lata związana z teatrem "Kamienica", gdzie dbała o oprawę taneczną sztuki o Don Juanie.

Jako tancerka, dzieliła festiwal flamenco „Duende" w Poznaniu z Eva Yerbabueną i Canizaresem, występowała z legendarnym zespołem „Gypsy Kings", występowała w Polsce i za granicą z międzynarodową grupą "Los Remedios" do śpiewu charyzmatycznego Jose Angela Carmony, współpracowała z takimi muzykami jak: Carles Benavent, Carlos Pinana, Carmen Fernandez i najlepszymi muzykami flamenco w Polsce.

Obecnie występuje:

- w tradycyjnych spektaklach sztuki Flamenco

- współtworzy projekt "Usłyszeć Taniec", który jest fuzją tańca i muzyki: irlandzkiej, amerykańskiego jazzu i flamenco,

- w projekcie „Danza, Bolero” Teatru Tańca Małgorzaty Matuszewskiej

- w projekcie „Flamensky” we wspaniałym międzynarodowym składzie


Na co dzień prowadzi zajęcia w warszawskiej szkole tańca: La Puerta del Baile, a także warsztaty w całej Polsce.

Uczyła się u podnad 50 hiszpańskich maestros i wciąż doskonali swój warsztat flamenco u takich sław jak Adela i Rafael Campallo, Merche Esmeralda, La Lupi, Concha Jareno, Marco Flores, Andres Pena, Juana Amaya, El Torombo, Manuel Betanzos, Alicia Marquez. Ponadto szkoliła się m.in. z technik tańca orientalnego, baletu, sztuk walki, jazzu, tanga, pantomimy, oraz aktorstwa. Brała udział w zajęciach z technik relaksacyjnych, anatomii doświadczalnej, ruchu autentycznego, metody Feldenkreisa, contact improvisation i in. Bogate doświadczenia taneczne sprawiają, że jest nie tylko ekspresyjną tancerką i twórczym choreografem, ale także doskonałym pedagogiem.

Tańcząc opowiada... przepełnione silnymi emocjami historie, przedstawia intymne obrazy wciągające widza w świat wielkich przeżyć. Na scenie łączy pasję, kobiecą delikatność z niewiarygodną siłą, zaskakuje rytmiczną elokwencją...

http://www.youtube.com/watch?v=CIFJy1zUWgg

http://www.youtube.com/watch?v=NcsY_vKomKI

http://www.youtube.com/watch?v=NlxVEcEOrDo

www.agatateodorczyk.pl

www.uslyszectaniec.pl