Select your language

Federico Ordoñez - profesjonalny tancerz, choreograf i pedagog o hiszpańskich i włoskich korzeniach.

Tańczy flamenco od 15 roku życia, spędził kilka lat w Sevilli, gdzie zachwycił swoimi umiejętnościami i interpretacjami flamenco najwybitniejszych tancerzy. W dowód uznania zaproszony został do szkoły Ados Centro de Flamenco Angela Atienzy i Isabel Bayon gdzie pracował jako pedagog tańca flamenco.

Koncertuje w Belgii, Francji, Luksemburgu, Holandii, na Węgrzech, Słownii i Szwajcarii. Organizuje warsztaty w Belgii, Chinach, Francji, Niemczech i Szwajcarii.

tancerka z Madrytu, wyróżniana licznymi prestiżowymi nagrodami takimi jak: w Kordobie w 2007 Premio Nacional de Arte Flamenco de Matilde Coral y Mario Maya, nagroda dla najlepszego choreografa solisty w konkursie madryckim i druga nagroda w konkursie Cante Flamenco de las Minas.Współpracowała w projektach tanecznych z takimi artystami jak: Yolanda Heredia, La china, Rafael de Córdoba, Rafaela Carrasco, Rafael Estevez I in.. Reżyseruje i choreografuje własne spektakle, za które również otrzymuje nagrody. W 2005 współtworzy spektakl ¨Y una batita de cola¨ z Yolandą Heredią and Isabel Bayón, choreografuje projekt flamenco-jazzowy ¨Herencia¨, w 2008 wystawia swój pierwszy autorski spektakl ¨Algo¨.

Tancerka Flamenco z Granady, jej oszałamiający talent, dojrzałość, niedościgniona technika i zdolności interpretacyjne sprawiają, że jest jedną z najbardziej cenionych tancerek młodego pokolenia. Rozpoczęła naukę tańca w wieku 3 lat. Jej kariera nabiera tempa gdy w wieku 18 lat przeprowadza się do Sevilli.

Współpracuje z najlepszymi artystami sztuki flamenco, takimi jak: Arcangel, Jose Angel Carmona, Ruben Olmo, Rafael Esteves. Wystąpiła w filmie „Flamenco, flamenco” Carlosa Saury w choreografii Guajiras.

Mateo Gallito to pseudonim artystyczny Matúša Kohútka. pochodzącego ze Słowacji.Z wykształcenia pedagog pianista. Od wielu lat również tancerz i śpiewak flamenco. Kształcił się w Maladze, Sevilli, Jerez de la Frontera u Juan Parra Morón, Ramón Martinéz, w Akademii CONTRATIEMPO. Założyciel zespołu REMEDIOS (r.2002), który istnieje do dzisiaj. W r.2003 otrzymał z zespołem w finale konkursu "Nowe twarze jazzu słowackiego" nagrodę za "Najlepszą grupową interpretację i koncepcję".

Tancerka, choreografka, nauczyciel i dyrektor CHONI COMPANIA FLAMENCA

Urodziła się w Sevilli i ukończyła Conservatorio Superior de Música y Danza w Sevilli. Rozpoczęła swoją karierę jako solistka ale także jako członek zespołów tak wybitnych tancerzy i choreografów jak Mario Maya y Eva Yerbabuena, entre otras.

W 2007 roku tworzy własną companię i odnosi sukces spektaklem “Tejidos al Tiempo” zdobywając nagrodę Giraldillo “REVELACIÓN” podczas XV Biennale de Arte Flamenco de Sevilla 2008.

Debiutuje w wieku 11 lat w teatrze Gran Teatro Falla w spektaklu "Las Calles de Cadiz". Do 16 roku życia związana z zespołem Los Ninos de La Tertulia Flamenca z którym występuje m.in. u boku Camarona de La Isla i Manueli Carrasco.
Później tańczy w prestiżowych companiach m.in. Cristiny Hoyos i Rafaela de Carmen. Zapraszana do współpracy w companiach takich artystów jak: Javier Baron, Juan Ogalla czy Andres Pena, a także razem z Alicią Marquez do spektaklu "Dos Mujeres, Dos Miradas".

Stworzyła Asociacion de Jovenes Flamencos czyli Stowarzyszenie Młodych Artystów Flamenco w Kadyksie. Laureatka nagrody w konkursie "Cantes de las Minas".
Tworzy własne spektakle "Locos de tiempo", a także "A Fuego Lento", który prezentuje na Biennale w Sevilli. Razem ze swoim mężem Andresem Peną tworzy spektakl "Sepia i Oro", który prezentują na Festiwalu w Jerez i otrzymują nagrodę publiczoności, a także doskonałe recenzje określające ich sztukę jako prezentację flamenco w jego największej głębi i nieskazitelności.

Podobnie jak w tradycyjnych rodzinach flamenco, Esteban uczył się śpiewać i grać flamenco od swojego dziadka, począwszy od 6 roku życia. Naukę kontynuował z maestros: Antonio Segura y José-Luis Dominguez. Jego niezwykły talent sprawił, że już od 15 roku życia występuje z profesjonalnymi muzykami na deskach najlepszych scen.

Brał udział w licznych koncertach z Federico Ordoñez, Antonio Martínez, Marisol Valderrama, Susana Vásquez. Wraz z Antonio Paz dzielił koncert z Nińa Pastori w Brukseli w 2012 roku. Współtworzył festiwal Flamenco de Brujas w Brukseli.

Florencia Zuniga – tańczy od 13 roku życia, w 2007 roku ukończyła Konserwatorium Sztuki i Tańca. Od 2009 regularnie występuje w tablao i penas w Sewilli. W 2011 roku wygrywa konkurs Certamen de Baile Joven plasując się na drugim miejscu. Od 2013 współpracuje z Concha Jareno w spektaklu "Raices y Alas". W tym samym roku wygrywa konkurs tańca "Villa Rosa" oraz konkurs tańca Las Carboneras. Koncertuje i prowadzi kursy flamenco w wielu krajach europejsckich. Aktualnie występuje w Ballet Flamenco de Andalucia w companii Rafaeli Carrasco.
Znana z doskonałych interpretacji tańców, doceniana I zapraszana przez najlepsze tancerki i companie w Andaluzji.

Z wykształcenia muzyk (Akademia Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie) i pedagog (Studium Nauczycielskie w Warszawie). Z zawodu fotograf, z zamiłowania tancerka flamenco.

Tańczy od 12 lat. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła w Hiszpanii u takich mistrzów jak: El Torombo, Mercedes Ruiz, Andres Peńa, Rafael del Carmen, Estefania Suissa, Manolo Marin, Ursula Lopez, Adela Campallo, Manuel Betanzos, Pilar Ortega, Miguel Vargas, Alicia Marquez, Yasaray Rodrigues i innych…

Ten młody i niezwykle utalentowany artysta począwszy od swoich nastoletnich lat corocznie zdobywa nagrody w licznych konkursach od Kadyksu po Granadę, między innymi:

  • w 2008 roku w konkursie de San Roque w Kadyksie,
  • w 2009 roku pierwsza nagrodę w konkursie Nacional Uva de Plata w Jumilla
  • oraz liczne nagrody w konkursach w Granadzie w latach 2010 – 2014, między innymi w 2012 pierwszą nagrodę w konkursie Jóvenes Promesas de Diezma, a także w 2014 roku również pierwszą nagrodę w konkursie Granaina Espárrago de Oro de Huetor Tajar

Śpiewał w peñach takich jak La Platería en Granada, Juan Breva y El Niño Velez en Málaga, współpracował z tablao Cortijo. Występował na wielu festiwalach z gitarzystą Alfredo Arrebola Sanchez. Dzięki wsparciu Diputación Granaina nagrał płytę Jóvenes Promesas de Granada czyli Młodzi Obiecujący Artyści z Granady.

Ceniony za przepiękną barwę głosu, wzruszające interpretacje, charyzmę i talent do dociarania do każdego serca.