Dagmara Bagińska

Tancerka, choreograf i doświadczona nauczycielka tańca flamenco. Od 2003 roku związana zawodowo ze Studiem Flamenco w Warszawie, gdzie niemal nieustannie szkoli szeregi pasjonatów flamenco.
Przez dwa lata uczyła także w szkole tańca Małgorzaty Matuszewskiej NTF.

W latach 2005-2007 przebywała w sumie prawie rok w Sevilli - kolebce flamenco - gdzie pobierała nauki u hiszpańskich maestros takich jak Manuel Betanzos, Angel Atienza, Alicia Marquez, Pilar Ortega, Rafael Campallo czy El Torombo.

Uczestniczyła w spektaklu "Mi camino flamenco" wystawianym w 2005 roku w warszawskim Teatrze Komedia, występowała jako solistka w pierwszym składzie Corazón Flamenco, miała przyjemność zatańczyć z zespołem Los Payos.

Obecnie poświęca się głównie nauczaniu, które jest dla niej źródłem nieustającej satysfakcji. Potrafi zarazić pasją taneczną od pierwszych zajęć a także zachęcić do ciągłego rozwoju i przekraczania własnych granic w ruchu, ekspresji i technice tego, jakże pięknego, ale i trudnego tańca, jakim jest flamenco. Wyznaje zasadę, że tylko ciężka praca przynosi prawdziwą satysfakcję więc nie ma u niej zajęć bez potu. Swoją osobowością przyciąga osoby chcące w tańcu wyrazić coś więcej niż tylko ruch. Ma prawdziwą zdolność do obrazowego przekazywania swoich wizji i wie jak wydobyć z uczniów to, co najlepsze. Już teraz może pochwalić się świetnymi uczennicami, które swoją drogę życiową także związały z flamenco.

Pasję taneczną łączy skutecznie z wychowywaniem trójki dzieci, dorywczą pracą tłumacza, a w wolnych chwilach zajmuje się szyciem strojów do tańca.

https://www.facebook.com/video.php?v=696903793698416&set=vb.127552337300234&type=2&theater

© 2016 Międynarodowy Festiwal Flamenco w Krzyżowej. All Rights Reserved.