Select your language

Mateo Gallito

Mateo Gallito to pseudonim artystyczny Matúša Kohútka. pochodzącego ze Słowacji.Z wykształcenia pedagog pianista. Od wielu lat również tancerz i śpiewak flamenco. Kształcił się w Maladze, Sevilli, Jerez de la Frontera u Juan Parra Morón, Ramón Martinéz, w Akademii CONTRATIEMPO. Założyciel zespołu REMEDIOS (r.2002), który istnieje do dzisiaj. W r.2003 otrzymał z zespołem w finale konkursu "Nowe twarze jazzu słowackiego" nagrodę za "Najlepszą grupową interpretację i koncepcję".

W latach 2005-2006 występował z GIPSY KINGS i światowej sławy gitarzystą Gerardo Nuñez i tancerką Carmen Cortés. Autor, współautor i wykonawca (tancerz, muzyk) programów "SANGRE FLAMENCA","ENCUENTRO FLAMENCO", "DON QUIJOTE", "SYMFONIA FLAMENCA" "AL-ALBA".Odbył trasy koncertowe po Europie z gośćmi z Hiszpanii(M.Angeles Gabaldon, Juan Polvillo, Manuel de Tane, Ismael Fernandez, Pilar Ortega, Araceli de Alcala, José Angel Carmona, Ramón Martinez, Jesus Corbacho)

Aktualnie współpracuje z GALLITO BAND i z Tablao flamenco w Warszawie. Discografia:VENDAVAL(2004), DUNYA((2005),CARDAMON((2007)