Select your language

Concha Jareño

tancerka z Madrytu, wyróżniana licznymi prestiżowymi nagrodami takimi jak: w Kordobie w 2007 Premio Nacional de Arte Flamenco de Matilde Coral y Mario Maya, nagroda dla najlepszego choreografa solisty w konkursie madryckim i druga nagroda w konkursie Cante Flamenco de las Minas.Współpracowała w projektach tanecznych z takimi artystami jak: Yolanda Heredia, La china, Rafael de Córdoba, Rafaela Carrasco, Rafael Estevez I in.. Reżyseruje i choreografuje własne spektakle, za które również otrzymuje nagrody. W 2005 współtworzy spektakl ¨Y una batita de cola¨ z Yolandą Heredią and Isabel Bayón, choreografuje projekt flamenco-jazzowy ¨Herencia¨, w 2008 wystawia swój pierwszy autorski spektakl ¨Algo¨.

Bierze udział w Biennale de Málaga 2007, Flamenco Viene del Sur 2008, a także występuje jako gość w projekcie: ¨Flamenco XXI: Café, Copa y Puro¨ na festiwalu w Jeréz w 2008, a następnie tworzy kolejne projekty taneczne takie jak “Simplemente Flamenco”, które prezentuje w Madrycie, na biennale w Sevilli (2010) i innych prestiżowych festiwalach.

Od 2004 uczy w największej szkole tańca flamenco Amor de Dios w Madrycie, zapraszana by uczyć przez szkoły flamenco na całym świecie.

W 2009 roku wystąpiła jako solistka w spektaklu Carlosa Saury ¨Flamenco hoy¨.

Niezwykle zaangażowana i kreatywna choreografka, w kolejnych latach prezentuje następne spektakle, w 2012 “Raíces y Alas” I “Quijote, al Compás de un Sueño” z Javierem Latorre, który wystawiają w Teatrze Coliseum w Madrycie. W 2013 zajmuje się kolejnym autorskim projektem:“El Baúl de los Flamencos”.

ZAJĘCIA:

https://www.youtube.com/watch?v=ptFjb9N00CM

https://www.youtube.com/watch?v=_vypx1wdsdI

PRÓBA:

https://www.youtube.com/watch?v=liGqiAbNRSE

SCENA:

https://youtu.be/wNWT8NPu2nA

https://www.youtube.com/watch?v=ZKUVvE-P4fQ

www.conchajareno.com