Select your language

Asunción Pérez “Choni”

Tancerka, choreografka, nauczyciel i dyrektor CHONI COMPANIA FLAMENCA

Urodziła się w Sevilli i ukończyła Conservatorio Superior de Música y Danza w Sevilli. Rozpoczęła swoją karierę jako solistka ale także jako członek zespołów tak wybitnych tancerzy i choreografów jak Mario Maya y Eva Yerbabuena, entre otras.

W 2007 roku tworzy własną companię i odnosi sukces spektaklem “Tejidos al Tiempo” zdobywając nagrodę Giraldillo “REVELACIÓN” podczas XV Biennale de Arte Flamenco de Sevilla 2008.

Niezwykle utalentowana i płodna choreografka i reżyserka. W ramach swojego zespołu CHONI tworzy liczne spektakle: “Dos en Compañía, “Retahíla”, “Flamenco a tres”,“El Huésped”, “Flamenco Tratado”, “Sombra de tu sombra”, “Malgama 1.1” y “La Gloria de mi mare” i zdobywa niezliczone nagrody:

PREMIOS ESCENARIOS DE SEVILLA 2011 za najlepszy spektakl teatralny i najlepszą interpretację teatralną dla aktora Juanjo Macías, a także

PREMIOS DE TEATRO ANDALUZ 2014 w 2014 roku

nagrodę PREMIOS MAX 2014 DE LAS ARTES ESCÉNICAS za najlepszy spektakl taneczny i najlepszą interpretację kobiecą tańca

Jej ostatnie projekty to “Reencuentro” i “Compás de espera” - najbardziej osobiste i intymne spektakle jakie stworzyła.

Jej taniec wywodzący się ze szkoły Sevilskiej charakteryzuje się elegancją, kobiecościa, gracją, koordynacją i piękną pracą całego ciała, a także swobodą i maestrią w tańcach z bata de cola.