Select your language

Pilar Ogalla Martinez - bailaora flamenco, urodzona w Kadyksie.

Debiutuje w wieku 11 lat w teatrze Gran Teatro Falla w spektaklu "Las Calles de Cadiz". Do 16 roku życia związana z zespołem Los Ninos de La Tertulia Flamenca z którym występuje m.in. u boku Camarona de La Isla i Manueli Carrasco.
Później tańczy w prestiżowych companiach m.in. Cristiny Hoyos i Rafaela de Carmen. Zapraszana do współpracy w companiach takich artystów jak: Javier Baron, Juan Ogalla czy Andres Pena, a także razem z Alicią Marquez do spektaklu "Dos Mujeres, Dos Miradas".

Stworzyła Asociacion de Jovenes Flamencos czyli Stowarzyszenie Młodych Artystów Flamenco w Kadyksie. Laureatka nagrody w konkursie "Cantes de las Minas".
Tworzy własne spektakle "Locos de tiempo", a także "A Fuego Lento", który prezentuje na Biennale w Sevilli. Razem ze swoim mężem Andresem Peną tworzy spektakl "Sepia i Oro", który prezentują na Festiwalu w Jerez i otrzymują nagrodę publiczoności, a także doskonałe recenzje określające ich sztukę jako prezentację flamenco w jego największej głębi i nieskazitelności.