Carlos Piñana Conesa

Carlos Piñana to rodowity Kartagińczyk. Ukończył Konserwatorium Muzyczne w Kartagenie oraz Wyższe Konserwatorium Muzyczne w Murcji, gdzie obecnie uczy gitary.

Ten młody gitarzysta jest laureatem kilkunastu najlepszych konkursów gitary w Hiszpanii takich jak: Międzynarodowy Festiwal Cante de las Minas w 1996, Festival de Arte Flamenco de Córdoba gdzie otrzymał w 1998 Premio Nacional de Guitarra, pierwsze miejsce na festiwalu młodych talentów Flamencos de Calasparra, w 2001 zaś otrzymał Premio Alumbre Fundacji Emma Egea, w uznaniu za dotychczasowy dorobek. Koncertował w kilkudziesięciu krajach na 5 kontynentach, wydał 6 płyt m.in. „Palosanto”(2001), „Mundos Flamencos”(2003), „Misa Flamenca” (2007), „Manos libres” (2011)


Na co dzień występuje z największymi gwiazdami flamenco w Hiszpanii takimi jak: Canizares oraz Benavent, Jorge Pardo, do jego gitary śpiewała m.in. Estrella Morente, a tańczył Javier de Latorre.

W środowisku gitarowym słynie ze swojego oryginalnego podejścia do wykonywania i aranżowania tradycyjnej muzyki Andaluzji. Łączy ją między innymi z muzyką sakralną i klasyczną.

Twórczość: „Palosanto”(2001), „Mundos Flamencos”(2003), „Misa Flamenca” (2007), „Manos libres” (2011).

Jest autorem kilkunastu projektów koncertowych m.in. ” Body and Soul” spektaklu flamenco z którym występował również w Polsce

www.carlospinana.com

© 2016 Międynarodowy Festiwal Flamenco w Krzyżowej. All Rights Reserved.