Select your language

Federico Ordoñez

Federico Ordoñez - profesjonalny tancerz, choreograf i pedagog o hiszpańskich i włoskich korzeniach.

Tańczy flamenco od 15 roku życia, spędził kilka lat w Sevilli, gdzie zachwycił swoimi umiejętnościami i interpretacjami flamenco najwybitniejszych tancerzy. W dowód uznania zaproszony został do szkoły Ados Centro de Flamenco Angela Atienzy i Isabel Bayon gdzie pracował jako pedagog tańca flamenco.

Koncertuje w Belgii, Francji, Luksemburgu, Holandii, na Węgrzech, Słownii i Szwajcarii. Organizuje warsztaty w Belgii, Chinach, Francji, Niemczech i Szwajcarii.

Współpracuje z wieloma wybitnymi hiszpańskimi artystami takimi jak Javier Latorre, La Barraca, Irene Álvarez, Alexander Gavilán, Carmen Fernandez, and José Ligero. Brał udział w wielu międzynarodowych projektach m.in. “Doce Tiempos De Amor” z Ana Gómez. W 2007 roku razem z Irene Álvarez stworzył spektakl zatytułowany “Dos”, który rozpoczął długofalową współpracę z Irene.


Federico jest znany ze znakomitych interpretacji takich palo jak Soleá, Farruca i Siguiriya. Jest znanym propagatorem kultury flamenco w Belgii gdzie uczy w Fred Academy i Las Estrellas Andaluzas i zapraszany jest do udziału w koncertach przez najwybitniejszych muzyków w Belgii i Europie.

http://www.youtube.com/watch?v=-NeNeqysyCI
http://www.youtube.com/watch?v=gIN8eq813vs

www.federico-ordonez.be